باور اندیشان کیه و چیکار میکنه؟

معرفی گروه آموزشی باوراندیشان:

باوراندیشان یک گروه آموزشی کوچیک هست که مدتیه تو سیستم آموزشی ایران عزیزمون داره فعالیت می کنه. گروه آموزشی باوراندیشان با تکیه برحمایت الهی و توانایی اعضاش و درک یکسری مسائل از سیستم و فضای آموزشی کشور، قصد داره چندتا کار مهم رو تو این زمینه انجام بده و چندتا تغییر بزرگ رو رقم بزنه. خب شاید براتون سوال پیش بیاد اون تغییرات چیا هستن؟ قبل از جواب دادن به این سوال باید یه سری چیزا رو بدونید(شایدم همین الان اونا رو می دونید).

اول اینکه چون ما خودمون چندساله تو این سیستم آموزشی بودیم، خیلی خوب این سیستم آموزشی رو می شناسیم و اگه بخوایم با هم روراست باشیم، باید بگیم سیستم آموزشی کشور ما مشکلات و عیب های بسیار زیادی داره. شاید شما هم کم و بیش با این مشکلات و کمبودها آشنا باشید و چیزایی در موردش شنیده باشید یا حتی ممکنه خودتون با بعضیاشون سر و کله زده باشید.

نقش دانش و آموزش - باوراندیشان

اشتباهات دانش آموزان و نوجوانان:

به خاطر همین کمبودها هم است که دانش آموزای ما یکسری راه های اشتباهی رو طی می کنند که نتیجه اون فقط و فقط «ای کاش»ها و «اگر»هایی هست که تو آینده براشون باقی می مونه. دانش آموزان و نوجوانان ما سردرگم و بدون راهنمایی، خودشون رو به طوفان روزگار می سپارند و اجازه میدن هر اتفاقی که احتمالش هست، برای اونا رخ بده. نوجوونای ما تو خیلی مسائل مشکل دارند که نه خونواده ها و نه مدارس ما تا به حال برای این جور مسائل اونا راه حلی ارائه ندادن.

حتی گاهی مشکلات از ای کاش ها و اما و اگرها هم بیش تر میشه و می بینیم دانش آموز ما واقعا هیچ هدف و انگیزه ای هم برای تحصیل نداره و روزای با ارزش زمان تحصیلش رو به بدترین شکل ممکن میگذرونه و وقتی که چندسال بعد چشماشو باز میکنه، یکهو خودش رو وسط دنیایی عجیب و غریب و وحشتناک تر مشاهده می کنه. دنیایی که خیلی بزرگتر شده و در نتیجه مشکلات و دغدغه هاش هم بزرگ تر شدن. دنیایی که نوجوان دیروز ما رو که الان بزرگ شده بیش تر تحت فشار میذاره و باعث مشکلاتی عمیق تر تو زندگی و روابطش با اطرافیان و خونوادش میشه.

دلیلش هم خیلی سادست چون این دانش آموز ما آموزش درستی ندیده، آماده نشده؛ درست مثل سربازی که بدون گذروندن ابتدایی ترین آموزش ها، اون رو به منطقه ی جنگی فرستادن و ازش میخوان به بهترین شکل ممکن بجنگه. اما چون هیچ آموزشی ندیده، برای دفاع از خودش در مقابل دشمن هیچ کاری نمی تونه انجام بده. نوجوون ما با این تفاسیر حتما شکست میخوره و نتیجه این شکست نه فقط روی خودش بلکه روی خیلی از اطرافیانشم تاثیر میزاره.

باورهای غلط - باوراندیشان

هدف باوراندیشان چیه؟

زیاد سرتون رو درد نیاریم. خلاصه درسته که مشکلات زیاده اما ما اینجاییم برای سر و کله زدن با این مشکلات. همینطور درسته که مسیر پر از موانع سخت و طاقت فرساست ولی ما تو «باوراندیشان»، به هدفی که انتخاب کردیم ایمان داریم و می خوایم حداقل کاری تو این زمینه انجام بدیم. آستینا رو بالا زدیم و می خوایم کم کم از مشکلات ساده تر شروع کنیم و بعدش دست به چاقوی جراحی بشیم و این غده های سرطانی رو یکی یکی از بدنه ی سیستم آموزشی و جامعه مون خارج کنیم.

همونطور که گفتیم راه سختی درپیش داریم و کارای خیلی زیادی باید انجام بدیم. اما می دونیم راه روشنه و به امید خدا و همراهی شما دوستان خوب «باوراندیش»، می خوایم چندتا قدم مثبت برداریم؛ شاید که بتونیم حداقل تاثیر مثبتی هم روی خودمون هم جامعه و دانش آموزای عزیزمون بزاریم. یکی از بهترین روش هایی که می تونیم باهاش به جنگ این مشکلات بریم، آموزشه. باید دانش آموزان به جای یکسری دروس و مطالب غیرمهم، آموزش درست و اصولی ببینند.

به امید اون روزی که کشور ما هم یک سیستم آموزشی قوی داشته باشه و دانش آموزای ما، با علاقه و اشتیاق و استفاده از روش های درست، هم آینده خودشون رو به بهترین شکل ممکن بسازند هم آینده کشورشون رو. به امید روزهای روشن آینده.

می توانیم اگر… باور داشته باشیم.

نقش دانش و آموزش در جهان:

تو دنیای کنونی قدرت هر کشوری به میزان دانش و تکنولوژی اون کشور بستگی داره و این کشورهای بزرگ و توسعه یافته هستند که خیلی خوب فهمیدن بهترین ابزار برای پیشرفت کشوراشون (تقریبا تو هر زمینه ای)، دانش و اطلاعات هست. به عبارتی این اطلاعات هست که تو دنیا فرمانروایی می کنه.

مشکلات و کمبودهای سیستم آموزشی:

اما متاسفانه برعکس تمام این کشورهای پیشرفته، کشور عزیزمون هنوز که هنوزه دچار مشکلات زیاد و مخصوص به خودشه. ما هنوزم خیلی از کارها رو به همون روش های چندین و چندساله قبلی انجام میدیم، آموزش هامون همگی از سطح بین المللی کلی عقب هستند و سیستم آموزشی مون دانشی بدردبخور و کاربردی رو به دانش آموزان منتقل نمی کنه.

اشتباهات دانش آموزان - باوراندیشان

باورهای غلط موجود در جامعه:

علاوه بر مشکلات سیستم آموزشی ما و اشتباهاتی که خود دانش آموزای ما باعث رقم خوردن اونا میشن، یکسری باورها و دیدگاه های اشتباه هم تو کشور ما و بین خونواده های ما وجود داره که بیش تر باعث عقب موندگی جامعه ما میشه.

خیلی از خونواده ها و افراد این جامعه هنوز دید درستی در مورد درس خوندن، دانشگاه رفتن، آینده و خیلی موارد دیگه ندارند. خیلی ها از والدین با وجود اینکه واقعا فرزندشون رو دوست دارند، اما هیچ قدم مثبتی برای فرزندشون و آیندش برنمی دارند.

هدف باوراندیشان